Superelastická kola, SE pneu na VZV

Superelastická kola zaujímají přední pozice v oblasti pneumatik pro manipulační techniku, a to především díky své univerzální použitelnosti a dlouhodobé životnosti. Plnopryžová kola či plná kola, jak se jim také často říká, nahrazují vzdušnicové pneumatiky. SE pneu se používají především tam, kde hrozí nebezpečí defektu, průrazu kola či je manipulační technika (např. vysokozdvižné vozíky) vystaveny velkému zatížení.

Naše firma prodává superelastické pneumatiky pro vysokozdvižné vozíky. Jedná se o průmyslové pneumatiky pro manipulační skladovou techniku. Nabízíme různé varianty kol v široké paletě výrobců. Rádi vám doporučíme, jaká pneumatika je vhodná pro váš vysokozdvižný vozík.

Jak vybrat superelastické pneu?

Výběr superelastické pneumatiky by se měl orientovat dle provozu Vaší manipulační techniky, resp. vysokozdvižného vozíku. Jedná se především o faktory jako je zátěž VZV během provozu, počet mth denně, frekvence využití vozíku v týdnu.

Důležitým faktorem při výběru superlastické pneumatiky je také povrch, po kterém se VZV pohybuje. Plnopryžová kola se doporučují obecně pro nerovný povrch, na kterém se mohou vyskytovat hrboly a předměty, které by mohly kolo poškodit. Ve chvíli, kdy by došlo u vzdušnicového kola k propíchnutí, plná kola neutrpí žádný defekt. Superelastické pneu se používají nejčastěji pro venkovní provozy např. v lesnictví, dřevozpracujícím průmyslu či stavebnictví.

Plná kola doporučujeme pro terénní vysokozdvižné vozíky. V případě značky VZV Desta se jedná o terénní řadu VZV Desta DVHM 3522 TXK a VZV Desta DVHM 3222 TMK.

Superelastické pneumatiky na vysokozdvižné vozíky

Superelastická kola nabízíme k prodeji na vysokozdvižné vozíky Desta, Linde, Jungheinrich, Toyota, Still, Balkancar, Nissan, Komatsu, Hyunday, Gliwice a další.

Výhody superelastických pneumatik

Superelastické pneu mají pro majitele manipulační techniky řadu výhod:

 • SE pneumatiky jsou bez ráfků. Při přechodu ze vzdušnicových pneumatik na superelastické nemusíte investovat do nových ráfků.
 • Superelastická kola můžete pořídit v několika variantách, vč. nešpinící pneu, antistaticé či odpružené verze pneumatiky.
 • Přelisování SE pneu nabízíme po celé ČR a Slovensku zdarma. V případě zájmu vaše vzdušnicové pneumatiky odvezeme a nemusíte řešit jejich likvidaci.

Plnopryžové kolo zajišťuje to, že odpadá jakékoli dofukování pneumatiky. Kolo se skládá ze tří vrstev:

 • Běhoun
 • Změkčené jádro
 • Vyztužená patka

Superelastická kola jsou vyrobena z přírodního kaučuku, který zajišťuje dlouhodobou životnost SE pneumatiky.

Superelastická kola Trelleborg

Značka Trelleborg garantuje prvořadou kvalitu pneumatik. Jedná se o prověřeného výrobce ze Švédska, který je na trhu pneumatik pro průmyslové stroje již několik let. Pneu Trelleborg jsou na špičce v oblasti plnopryžových kol. Pokud hledáte maximálně odolné pneumatiky s vysokou životností, značka Trelleborg vám zajistí efektivní provoz vašeho vysokozdvižného vozíku.

SE pneu Trelleborg nabízíme v několika variantách:

 • Superelastická kola Trelleborg Elite XP
 • Superelastická kola Trelleborg ORCA

Superelastická kola Camso

Pokud hledáte superelastická kola, která zvládnou tzv. „vše“, značka Camso (dříve Solideal, Comoplast) vám nabídne tuto schopnost v oblasti plnopryžových pneumatik.

SE pneu Camso nabízíme v několika variantách:

 • Superelastická kola Camso Ecomatic
 • Superelastická kola Camso Magnum
 • Superelastická kola Camso Extreme

Superelastická kola Maragoni

Superelastické pneu Maragoni jsou oblíbená pro vynikající poměr cena/výkon. Jedná se o výrobce, který se soustředí na nízkou a středně nízkou zátěž pro vysokozdvižné vozíky a další manipulační techniku a průmyslové stroje.

SE pneu Maragoni nabízíme ve dvou variantách:

 • Superelastické kolo Forza
 • Superelastické kolo Eltor 5 Premium

Máte zájem o superelastická kola?

Pokud máte zájem o superelastické pneumatiky (SE kola), neváhejte nás kontaktovat.

Prosím uveďte, jaký vysokozdvižný vozík vlastníte (značku a typovou řadu) a rovněž rozměr aktuálních pneumatik pokud víte. V případě, že máte zájem o konkrétní superelastická kola, uveďte vaši specifikaci pro pneu.

Vaše jméno

E-mail

Telefon

Vaše zpráva

You may also like...

Napsat komentář