Cena vysokozdvižného vozíku není to jediné, za co zaplatíte

Cena je významným faktorem při nákupu vysokozdvižného vozíku. Je nutné si ale uvědomit, že samotná kupní cena vysokozdvižného vozíku není to jediné, za co skutečně zaplatíte peníze.

Pojďme se blíže podívat na to, co všechno se skrývá za provozem vysokozdvižných vozíků.

Povinné technické prohlídky vysokozdvižných vozíků

Technické prohlídky jsou povinné pro jakékoli vysokozdvižné vozíky, a to ze zákona. Tyto prohlídky mají zajistit určitý standard bezpečnosti práce.

Nezáleží na tom, jaký vysokozdvižný vozík provozujete, ať již je nový, použitý nebo bazarový, vždy musíte provádět na vozíků technické prohlídky.

Technické prohlídky jsou v České republice povinné minimálně 1x ročně.

Technické prohlídky nejčastěji zajišťuje společnost, která Vám vozík prodala (smluvní ujednání). Nezapomeňte se podívat, kolik stojí technické prohlídky pro Váš vysokozdvižný vozík.

Technické prohlídky u zahrničních značek vysokozdvižných vozíků bývají dle naší zkušenosti mnohem dražší. Nákup nového vozíku tak s sebou přináší také zvýšené náklady na technické prohlídky.

Záruční servisní prohlídky

Pokud máte nový či použitý vozík po generální opravě, Vaše servisní prohlídky mohou být zpoplatněné. Jedná se o kontroly po určitém množství najetých kilometrů. Tyto záruční servisní prohlídky garantují ve většině případů záruku na stroj.

Přesvědčte se, zda jsou Vaše servisní prohlídky zpoplatněny a kolik vlastně stojí.

You may also like...

Napsat komentář